Näitused

PÄRNUMAA FOTO 2020  „VIGA SÜSTEEMIS/ERROR IN THE SYSTEM“

 23.01.-28.02.2020 Sammassaalis

Neljapäeval, 23. jaanuaril kell 17 toimub Endla Teatrigaleriis Pärnumaa FototFest 2020 raames näituse „Viga süsteemis/Error in the System“ avamine. Näitus on avatud kuni 23. veebruarini.

„Pärnumaa foto“ on pikkade traditsioonidega konkurss-näitus, mis toimub järjekorras juba 15. aastat. Näituse algataja oli Pärnu Postimehe toimetus, kelle eestvedamisel oli algselt tegu eelkõige laiapõhjalise rahvafotonäitusega. Igaaastasele väljapanekule saadeti pilte kaunist Pärnumaa loodusest ja lemmikloomadest. Aastate jooksul on ettevõtmise juures muutunud domineerivaks fotokunsti professionaalsem pool. Lemmikloomi enam näituselt ei leia, pigem on fookuses imeliste ja ainulaadsete hetkede tabamine ning kõrge kunstiline tase. Näitusel osalevad Pärnu ja Pärnumaa fotokunstnikud festivali peateemal „Viga süsteemis/Error in the System“.

PLAKAT KUNSTIMUUSEUMILE

21.02.2020  Küüni galeriis

Alates 21. veebruarist on avatud  Endla Teatri Küüni galeriis  avatud näitus  „Plakat Kunstimuuseumile. Kunstiõpetuse olümpiaadi Pärnu piirkonnavooruks valminud põhikooli III astme õpilaste kodused tööd“.

ANONYMOUS BOH  „LOST IN PARADISE“

 23.01.-28.02.2020 Küüni galeriis

Alates 23. jaanuarist saab näha Endla Teatri Küüni galeriis Pärnu FotoFest 2020 raames näitust Anonymous Bohi „Lost in Paradise“.  Näitus on avatud 23. veebruarini.


LASTELAVASTUSTE KOSTÜÜMID. ENDLA TEATRI KOSTÜÜMI- MEISTRITE NÄITUS II

12.12 kuni märtsi alguseni Küüni galeriis

Alates 20. detsembrist saab näha Endla Teatri Küüni galeriis valikut Eesti Kunstiakadeemia Sisearhitektuuri ja Tekstiilidisaini osakonna eriala-projektide „Eluruum“ ja „Eksperimentaaltekstiil“ raames valminud töödest.
Teatrirätsepa töö on eriline, sest lisaks ülikondadele ja kleitidele tuleb vahel õmmelda hoopis Sea, Tötskääbuse või Haldja rõivaid. Kunstnik loob tegelasele välimuse, aga teoks teevad selle rätsepad.

Kui tavaliselt on näituste autoriteks kostüümikunstnikud, siis nüüd on näitavad endale olulisi töid nende meistrid. Südamelähedaseks teevad kostüümi sageli just keerulised asjad, mis näivad kahemõõtmelise kavandi peal lihtsad, aga reaalselt teostades nõuavad väga palju nutikust. Endla teatris esietendub aastas umbes 10 lavastust. Suuremate lavastuste puhul ei ole üldse ebatavaline, et laval on umbes 50 kostüümikomplekti, millest igaüks tuleb kokku panna sõna otseses mõttes kübarast kingapaelani. Selle töö taga on igapäevaselt kostüümiala juhataja Ester Kasenurm, rätsepad Epp Mõts, Urve Kasenurm ja Urve Enne, kostüümide värvija Anu Heinsalu-Diževski, kostümeerijad Airin Vaarman, Kairi Õisma ja Kärt Tähtse, kostüümilao hoidja Lilian Tammiksaar.


TULEMAS

Sammassaal

veebruar-märts – Arthur Arula  „Säärane mulk“ teatrikuu avanäitus
märts-aprill – Piret Kalda teatrikuu lõpunäitus

Küüni galerii

märts – Viljandi Kultuuriakadeemia
aprill – Eesti Kunstiakadeemia
mai – Kõrgem Kunstikool Pallas
september – Eesti Kunstiakadeemia